Výber jazyka

Rekonštrukcia úpravne vody Pastovce

Typ: ostatné
Obec v mesiaci júl zahajuje projekt za účelom zvýšenia kvality pitnej vody v obecnom vodovode. Na tento projekt sme získali dotáciu z Environmentálneho fondu SR vo výške 80 000€. Vlastné prostriedky 11 510,10€. Počas realizácie projektu nebude obmedzená dodávka pitnej vody, môže nastať krátkodobá situácia keď sa zvýši množstvo železa a mangánu vo vode. Bude sa montovať najmodernejšia technológia na odstránenie Fe a Mn - VAS 300, ktoré bude 10x účinnejšie ako súčasné zariadenie. Dezinfekcia sa vykonáva dezinfekčným prostriedkom na pitnú vodu TwinOxide.
Práce boli ukončené 09/2019 a bola zahájená skúšobná prevádzka po ktorej bola dosiahnutá kvalita pitnej vody, ktorá vyhovuje všetkým požadovaným parametrom.

Vytvorené: 3. 7. 2019
Posledná aktualizácia: 28. 11. 2019 08:55